turkchat

www.Durusohbet.com

Mobil Sohbet için tıklayın
Sohbet
mirc
23 Temmuz 2017


Nasıl bir şey kadın olmak diye sorsalar, olması gereken ve olan diye ikiye ayırırım herhalde… Hayallerinde olan ve hayatta yaşadıkların…

Olması gereken

Kadın narindir aslında. Narin olması hemen yenilmesi demek değildir ama. Güçlüdür de aynı zamanda, kolayca pes etmez. Dünyanın yaratıcı, doğurgan, yenilenen, temizleyen, sakin yanıdır kadın. Savaş kadına göre değildir. Yalnızca sevgi için savaşır kadın veya sevdiklerini korumak için…

Yuvayı dişi kuş yapar lafı doğrudur. Betondan bir evi, bir kadın “yuva” yapabilir ancak. Sevgi ile yapamayacağı şey yoktur ki kadının… Yeter ki ihtiyacı olan sevgi, ilgi, şefkat ve güveni alsın karşısından.
Kadın olmak güzel olmaktır, güzelliktir. Gülümsemektir, huzur vermektir. Aynaya baktığında kendini sevme sanatıdır kadın olmak. Değişimdir aynı zamanda, yerinde durmamaktır. Saf olmaktır, iyi düşünmektir kadın olmak. Akıldır ama daha çok duygudur kadın ve yanılmaz duygularında asla. Sevilendir, el üstünde tutulandır. Sevildikçe güzelleşen ve hayatı güzelleştirendir. Aldığını 2 katına çıkarma gücü vardır kadında. Sevgi veren de nefret veren de 2 katını alır…Sonunda yine de sevendir kadın. Bu yüzden çok kıymetlidir. Zariftir, güzeldir, huzurdur, neşedir, hayatın renkli tarafıdır kadın.

Gerçekte olan (Bir gün değişeceğini umut ettiğim tarif)

Çocukluğundan itibaren korku ile büyümektir kadın olmak. Erkekler tarafından gözle, sözle, bedenle, davranışla taciz edilmektir ve buna sessiz kalmak zorunda olmaktır.

Evliliğin, bir erkek tarafından kendisine bahşedildiği fikrine inandırılmaktır. Sadece erkeği mutlu etmenin görevi olduğunu sanmak ve bunu hiç bir zaman başaramayacak gibi hissettirilmektir. Aldatılmayı normal karşılamak zorunda olmak, aldatınca ahlaksız olmaktır. Birinin eşi, kızı, annesi veya kardeşi iken kutsal olmak ama tek başına iken hep avlanması gereken bir hedef olmaktır. Hem işte, hem evde, hem aşkta, hem sosyal hayatta mükemmel olmak zorunda olmak ve hemcinsleriyle savaşmak zorunda kalmaktır.

Erkeklerin işine gelince prenses, işlerine gelmeyince fahişe olmaktır ne yazık ki…

Bakış açısı çok önemli ve ne yazık ki hepimizin bakışının artık değişmesi gerekiyor kadınlara karşı. Kadınlar da kadınlara farklı bakmalı. Kadınlar kendine değer vermeli, ne olduğunu hatırlamalı, özünü bulmalı artık. Ancak bu şekilde değişebilir nesiller, erkekler…Kadın olmak güzeldir yine de, sevgiye mabet olmaktır bence. Bitip bitip yeniden başlamak ve ölüp ölüp yeniden doğmaktır.

#Ask Kategorisinden Daha Fazla İçerik

Yoruma Kapalı.

Site Haritası
( We love Google )